495 okuma Bu Kategoridesiniz : 11 Nisan 2016 Pazartesi 10:34

POLİSİMİZİN 171.YILDÖNÜMÜ ÇİFTLİKKÖY’DE KUTLANDI

POLİSİMİZİN 171.YILDÖNÜMÜ ÇİFTLİKKÖY’DE KUTLANDI

Polis Teşkilatının 171.Yıldönümü dolayısıyla Çiftlikköy’de düzenlenen törene Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da katıldı.

23 Nisan Meydanı’nda gerçekleşen törene Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı, Başkan Silpagar, İlçe Emniyet Müdürü Cem Bozdağ, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile ilçe protokolü katıldı. İlçe Emniyet Müdürü Cem Bozdağ tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Levent Başar, “Türk Polis Teşkilatı, Atatürk ilke ve inkılaplarıyla hedeflenen çağdaş Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışan, insan haklarına saygılı, demokratik öz değerlerine bağlı, tarafsızlık bilinciyle görevini yapan, içinde yaşadığı toplumun sevincini ve kederini paylaşan, gücünü vatandaşın huzurundan alan köklü bir geçmişe sahiptir. Ülkemizin ve ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında üzerimize düşen tüm sorumlulukları güleryüzle, objektif, yardımsever, dürüst ve özverili görev anlayışıyla yerine getirerek halkımızın sevgi, güven ve desteğini almaktayız. Bundan sonra da yapacağımız hizmetlerde insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı, demokratik, laik cumhuriyetimizin bir kurumu olarak, aynı inanç ve özveriyle görevlerimizi sürdürecek, bize verilen bu göreve layık olmaya çalışacağız. Bu vesile ile teşkilatımızın 171.yılında kahraman şehitlerimizi rahmetle; gazileri, malulleri ve emeklilerimizi minnetle anarken, tüm meslektaşlarımızın, eş ve çocuklarımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor,  sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz” diye konuştu.

Başkan Silpagar da Polis Teşkilatının 171.Yıldönümü’nü kutlayarak, “Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 171. yılı kutlu olsun” ifadesini kullandı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET  

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET