547 okuma Bu Kategoridesiniz : / 02 Haziran 2016 Perşembe 15:22

RESSAMLAR ESERLERİNİ ÇİFTLİKKÖY SAHİLİNDE SERGİLEDİ

RESSAMLAR ESERLERİNİ ÇİFTLİKKÖY SAHİLİNDE SERGİLEDİ

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi organize ettiği resim kursuna katılan kursiyerler eserlerini Engelsiz Kafe’nin parkında sergiledi. 2015-16 Dönemi boyunca süren kursun kapanış sergisinde Başkan Silpagar’ın portresi de yer aldı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Resim Kursu Öğretmeni Elif Akbaş’ın birlikte açılışını yaptığı sergiyi Belediye Başkan Yardımcısı Afşin Karyağdı ve belediye meclis üyeleri de gezdiler.

2015-16 Dönemi boyunca süren kursun kapanış sergisinde 25 kursiyerin yağlıboya tekniğiyle yaptığı yüze yakın eser sergilendi. Resim Öğretmeni Elif Akbaş’ın yaptığı Başkan Silpagar’ın yağlıboya portresi ise Başkan Silpagar için sürpriz oldu. Akbaş, yaklaşık 4 haftada portreyi tamamladığını dile getirdi. Elif Akbaş’a emeğinden ve sanatından dolayı teşekkür eden Başkan Silpagar, önümüzdeki sezondan itibaren İstanbul’da çalışmalarına devam edecek olan resim öğretmenine teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Sergide yer alan rengarenk eserleri tek tek gezen Başkan Silpagar, kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Başkan Silpagar, Çiftlikköy’de sanatsal etkinlikleri sokağa çıkararak önemli bir eksikliği giderdiklerini ve bir yenilik yaptıklarını ifade ederek, “Engelsiz Kafemiz kısa zamanda bir çekim alanı haline geldi. Resim, çini sergileri gibi sanatsal etkinlikleri de Engelsiz Kafemizin yanında yer alan parkımızda yapmaya başladık. Çiftlikköy için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

KIŞ RÜZGARI SES YARIŞMASIYLA ESECEK  

KIŞ RÜZGARI SES YARIŞMASIYLA ESECEK

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını