619 okuma Bu Kategoridesiniz : / 07 Haziran 2016 Salı 13:26

SALMAN “EĞİTİMİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ”

SALMAN “EĞİTİMİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ”

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç de yer aldı. Yalova’nın eğitim alanında marka kent olması için ortak çalışma yapma kararının alındığı görüşmede, Milli Eğitim Müdürü Turan, Yalova’nın ders olarak önümüzdeki yıldan itibaren müfredata ekleneceğini söyledi.
Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ı, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman makamında ziyaret etmişti. İade-i ziyarette bulunan Turan, Başkan Salman ve Başkan Yardımcısı Halit Güleç ile bir araya geldi. Eğitim konusunda yapılması gerekenlerin konuşulduğu ziyarette Yalova’nın eğitimde öncü kent olması için ortak çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Yalova Belediyesi olarak imkanlar dahilinde eğitime destek olamaya özen gösterdiklerini belirten Belediye Başkanı Vefa Salman; “Okullarımızdan gelen talepleri el verdikçe yerine getirmeye özen gösteriyoruz.

İhtiyaçların tespiti ve bunların yerine getirilmesi konusunda işbirliği yaparak, okullarımızın ihtiyaçlarını bir seferde tamamlarsak bu konuda hem bizler hem de okullarımız rahatlamış olur. Eğitime her zaman destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Bizim beklentimiz çocuklarımızın iyi koşullarda eğitim almaları ve kentimizi iyi yerlere taşımalarıdır” dedi.

Yalova’da bulunduğu süre içerisinde gözlemlediği kadarıyla buranın cennet bir kent olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan; “3 yıllık stratejik plan hazırlıyoruz. Öncelikle öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerini her ay gerçekleştirilecek olan hizmet içi eğitimlere alacağız. Öğretmenlerimizi yeni donanımlara ve teknolojiye göre güncelleyeceğiz.

Yalova’nın adını en üste yazdırmak için tek program dahilinde değil, her okulu ayrı ayrı değerlendireceğimiz çalışmalar yapacağız. Yalova, edindiğim izlenim kadarıyla cennet bir kent. Doğa güzellikleri kent dokusu harika. Göreve başlar başlamaz Yalovalılık bilincinin çocuklarımıza aşılanacağı Yalova dersini müfredata eklemek üzere çalışmalara başladık. İnşallah Eylül ayından itibaren 3. sınıf öğrencilerimize bu dersi vereceğiz” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı