535 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Ağustos 2016 Pazar 20:33

Terör ve Terörün her türlüsünü lanetliyoruz

Terör ve Terörün her türlüsünü lanetliyoruz

Cizre’de gerçekleşen hain terör saldırısı sonucu Şehit olan Abdulhamit KAYA memleketi Yalova’da son yolculuğuna uğurlandı. Şehit KAYA’nın cenazesi baba evinden Yalova Merkez Camii’ne getirildikten sonra Cumhumbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN , Başbakan Binali YILDIRIM  ve TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN’ın mesajları okundu. Cenaze töreninde şehidin ailesi bir an olsun mukaddes şehidin başından ayrılmadı. Şehidin annesi ve kardeşlerinin güçlükle ayakta durdukları dikkat çekti.

CENAZEDE PROTOKOL TAM KADRO

Törende devleti temsilen Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELiK yer aldı. Protokol tam kadro cenazede ön sırada saf tuttu. Yalova AKP Milletvekili Fikri  DEMİREL , Yalova CHP Milletvekili Muharrem İNCE , Ardahan CHP Milletvekili Öztürk YILMAZ ,Yalova Valisi Tuğba YILMAZ , Yalova İl Emniyet Müdürleri, Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN , Yalova Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR , Yalova Subaşı Belediye Başkanı Volkan YILMAZ , CHP Yalova İl Başkanı Özcan ÖZEL , Yalova AKP İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK , Garnizon Komutanı , Deniz Kuvvetleri Komutanı , Yalova Spor Başkanı Hakan SUİÇMEZ , Yalova Genç Romanlar Derneği Başkanı  ve binlerce Yalova’lı şehidini yalnız bırakmadı.

Cenazeye katılan protokolden tek mesaj verildi ;” Terör ve Terörün her türlüsünü lanetliyoruz.”

YALOVA TEK SES TEK YÜREK

Yalova’lılar Şehide son görevlerini yerine getirirken tüm Yalova tek bir ses olarak “ Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez “ ve “ Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları ile şehidi camii’den uğurladı. Şehidin cenazesi kent merkezine geldiğinde meydanda bir süre araç bekledi bu sırada Yalova Ülkü Ocakları üyesi büyük bir grup Türk Bayrağı açarak Tekbirler ve Salavatlar eşliğinde şehidin cenazesini bekledi. Şehit cenazesi merkeze ulaştığında ise binlerce kişiden oluşan kalabalık son görev için Şehit KAYA ile birlik Yalova Asri Mezarlığına hareket etti. Yalova Belediyesi , Subaşı Belediyesi ve Çiftlikköy Belediyesi tarafından Şehit cenazesine katılacaklar için tüm belediye araçları tahsis edildi.

Şehidin cenazesi konvoy halinde şehir merkezinden ayrılırken arkasından son görev için yürüyen binlerce Yalova’lı da şehidin cenazesini takip ederek tekbir ve salavatlar ile arkasından yürüdü. Meslektaşları son görevde göz yaşları ile son kez şehidin mukaddes naaşına baktı.

ÜLKÜ OCAKLARINDAN TERÖRE LANET

Yalova Ülkü Ocakları katıldığı cenazede tekbirler eşliğinde yürüdü zaman zaman gruptan “ izin verin imralıyı yakalım “ sloganları yükselmeye devam etsede grup içerisinde bulunan sağ duyulu kişiler sadece tekbir getirilmesini istedi. Araçlarla gelinen şehitlikte tekbirler eşliğinde gelen cenaze mezara getirildiğinde dualar eşliğinde karşılandı.

ŞEHİT CENAZESİNDE ÖZEL HAREKATTAN SAYGI ATIŞI

Şehit Polis Abdulhamit KAYA’nın cenazesinde Polis Özel Harekat saygı atışı yaparak sonsuzluğa uğurladı. Özel Harekat Polisleri şehit için 21 el silah atışı gerçekleştirdi. Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri yol güzergahı ve kortejde olası bir durum için her türlü önlemi alarak tören boyunca hazır olarak bekledi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi