476 okuma Bu Kategoridesiniz : 30 Kasım 2016 Çarşamba 17:05

YALOVA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

YALOVA BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Yalova Belediyesi, beklenen kar yağışı öncesi önlemlerini aldı. Ulaşımın sekteye uğramaması için Yalova Belediyesi ekipleri, son hazırlıklarını yaptı. Kar küreme ve tuzlama aracı ile tuzlamada kullanılacak tüm araçların bakımı yapıldı, tuzlama için 150 ton tuz stok edildi.

Kış aylarının gelmesi ve yağışların başlamasıyla birlikte Yalova Belediyesi, kar, buzlanma ve don olaylarına karşı gerekli tedbirleri aldı. İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren çok amaçlı aracın kar paleti takılıp, tuzlama sisteminin bakımları yapıldı. Don ve buzlanmaya karşı 150 ton tuz stoku yapıldı. Tuzlamada kullanılacak olan tüm araçlar kış şartlarına uygun hale getirildi. İhtiyaç duyulduğu takdirde kullanılmak üzere 100 ton tuzun da siparişi verilmiş durumda.

Vatandaşlara uyarı

“Yalova Belediyesi olarak biz üzerimize düşen görevi zorlu hava şartlarında yerine getireceğiz” diyen yetkililer; “Kentimizde olumsuzlukların yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık. Ulaşımın aksamaması ve üzücü olayların yaşanmaması için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Hava koşullarına bağlı olarak kazaların yaşanmaması için vatandaşlarımız da tedbirli olsunlar. Araçlarının kışlık bakımlarını yaptırıp, hava koşullarına uygun ekipmanları araçlarında kullansınlar” dediler.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi