599 okuma Bu Kategoridesiniz : / 15 Ağustos 2016 Pazartesi 18:02

YÜRÜYEN KÖŞK’Ü DÜNYAYA TANITACAĞIZ

YÜRÜYEN KÖŞK’Ü DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Yürüyen Köşk ve Doğu Sahil Bandı’nın aydınlatılmasıyla ilgili proje çalışmaları başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından 30 Mart’ta gerçekleştirilen “Değerlendirme ve Proje Tanıtım Toplantısında” açıklanan proje kapsamında başlayan çalışmalar tamamlandığında Yürüyen Köşk’e adeta yeşil bir bahçe içerisinde geçilerek gidilecek.

Belediye Başkanı Vefa Salman, adliye binasından başlayan Yürüyen Köşk, İDO ve sahil bandını kapsayan asfaltlama, aydınlatma ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarının ilk adımı olan kısmını yerinde inceledi.

“Renkli desenli asfalt, güneşlenme terası ve büfeler olacak”
Başkan Vefa Salman, “Batı sahil bandı kentimizin tüm yükünü taşıyor. Batı sahil bandımız kadar doğu sahil bandımızda güzel bir yapıya sahip. Ancak içerisinde sosyal donatılar bulunmadığı için halkımızın ilgisini çekmiyor. Doğu sahil bandımızın tamamını kapsayan büyük bir projenin teker teker tüm adımlarını atıyoruz. Adliye girişinden Yürüyen Köşk’e, İDO girişinden dereye kadar olan kısım renkli desenli asfalt olacak. Ayrıca İDO girişinden adliye girişine kadar olan doğu sahil bandının tamamında aydınlatma çalışması yapılacak. Yol boyunca belli yerlere 4 adet büfe ve güneşlenme terası eklenecek. Yapılacak bu alanlara ait çevre ve peyzaj düzenlemeleri de gerçekleştirilecek. Hem Adliye hem de İDO girişlerine ‘ışıklı tak’ eklenecek. Yürüyen Köşk, Atamızın bizlere mirası. Onun tanıtımını en iyi şekilde yapmak, kentimizin markası haline getirmek gayreti içerisindeyiz. Amacımız atacağımız adımlarla ve düzenlemelerle Yürüyen Köşk’ü dünyaya tanıtmak” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

KIŞ RÜZGARI SES YARIŞMASIYLA ESECEK  

KIŞ RÜZGARI SES YARIŞMASIYLA ESECEK