629 okuma Bu Kategoridesiniz : / 28 Haziran 2016 Salı 12:00

HAYDİ YALOVA; O HENÜZ 11 YAŞINDA VE BİZE İHTİYACI VAR

HAYDİ YALOVA; O HENÜZ 11 YAŞINDA VE BİZE İHTİYACI VAR

2 ay içerisinde “Kök Hücre Nakli” olması gereken 11 yaşındaki minik yavrunun ailesiyle Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman bir araya geldi. “Büyük Yalova Ailesinin minik bir bireyinin bizlerin manevi desteğine ihtiyacı var” diyen Başkan Salman; “Onun eski sağlığına kavuşabilmesi için tüm hemşehrilerimin gerekli desteği sağlayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Lösemi hastalığı tedavisi gören ve 2 ay içerisinde Ankara’da ilik nakli yapılacak olan 11 yaşındaki minik yavrumuz için “Kök Hücre Bağışı” yapılması gerekiyor. Konu ile ilgili olarak aileyle görüşen Belediye Başkanı Vefa Salman; “Bazen maddiyat, manevi destekten çok çok daha önemli oluyor.

Şimdi öyle bir durumdayız. 11 yaşında minik bir yavrumuzun bizlerin desteğine ihtiyacı var. 2 ay gibi kısa bir zamanımız var. Her dakikanın, her saniyenin önemi büyük. Kök hücre bağışında bulunacak bağışçılara ihtiyaç var. Yalova Kapalı Pazaryeri karşısında bulunan prefabrik Kızılay Kan Merkezi’ne bağış yapılması gerekmekte. Bağış yapacak Yalovalıların Kan Merkezi’ne gittiğinde “Kök Hücre Bağışçısı” olmak istediklerini belirtmeleri yeterli. Kan Merkezi ramazan dolayısı ile akşam 18.30 ile gece 02.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Doku uygunluğu testi için sadece 3 Tüp kan verilmesi yeterli. Eğer doku uygunluğu sağlanırsa daha sonra bağışçıya haber verilmekte, yapılan sağlık kontrollerinden sonra koldan steril bir iğne yardımı ile alınan kandan kök hücre elde edilmekte. Biz zor zamanlarda bir araya gelip kenetlenmeyi, zorlukları birlikte aşmayı çok iyi bilen büyük bir aileyiz. Ailemizin minik bir bireyi olan yavrumuzun bizlere ihtiyacı var. Onu eski sağlığına kavuşturabilmek için, tüm Yalovalıları 11 yaşındaki bu yavrumuza hayat vermek üzere Kızılay Kan Merkezi’ne başvurmaya davet ediyorum” dedi.

Bu işlemlerden dolayı bağışçıdan herhangi bir ücret alınmamakta.

Bağışçının günlük hayatını etkileyecek bir durum da söz konusu değil. 18-50 yaş arasında Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz hastalığı geçirmemiş olan, kronik hastalığı bulunmayan, kanser, AIDS tanısı konulmamış herkes kan örneği verebilir.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını