539 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Mart 2017 Pazartesi 16:08

YALOVA İTFAİYESİ’NDEN HAYATİ MÜDAHALE

YALOVA İTFAİYESİ’NDEN HAYATİ MÜDAHALE

Hafta sonunda Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan tek katlı evde çıkan yangına Yalova Belediyesi İtfaiye Ekipleri 4 dakika içinde müdahale etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da olay yerine gelerek itfaiye ekiplerinin müdahalesini takip etti. Evde tek başına yaşayan vatandaş hafif yaralı olarak kurtarıldı.

112 Çağrı Merkezinden Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne saat 14:28’de Adnan Menderes Mahallesi’nden yangın ihbarı geldi. Ekipler gelen ihbar noktasına 14:32’de vararak yangına ilk müdahaleyi yaptı. Olay yerine yakın bir yerde bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da yangının çıktığı evin önüne geldi. Vatandaşlarla birlikte itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesini izleyen Başkan Salman, maddi hasarlı yangında can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirtti.

Henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangında içeriden bir kişinin hafif yaralı olarak kurtarıldığını söyleyen Başkan Salman; “Ekiplerimiz ihbarı alır almaz 4 dakika içinde olay yerine gelerek hayati bir müdahale gerçekleştirdiler. İçeride yalnız yaşayan bir kişi olduğu tespit edildi. Ekiplerimiz yangını kontrol altına alarak, vatandaşımızı da hafif yaralı şekilde dışarıya çıkartıp, tıbbi müdahale yapılmak üzere 112 Sağlık ekiplerine teslim ettiler. Herhangi can kaybının yaşanmaması en büyük tesellimiz. İtfaiye ekiplerimiz zor bir görev yapıyorlar.  Mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi