759 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Mart 2017 Pazartesi 16:17

“FİDANLARIMIZIDA YETİŞTİRİRİZ”

“FİDANLARIMIZIDA YETİŞTİRİRİZ”

Ağacın, ormanın değerini çok iyi bilen yavru temalar Ağaç Kardeşliği projesiyle fidanlarını da kendileri yetiştiriyorlar.

Tema Vakfı tarafından Türkiye çapında yürütülen Ağaç Kardeşliği projesi büyük başarıyla devam ediyor. Bir yıl süren proje ilkokul 3. Sınıflarında uygulanıyor. Projeye dahil olan sınıfın her öğrencisine saksı, saksı toprağı, bölgelere uygun ağaç tohumları, gözlem defterleri, rehber kitapçık, gözlem kutusu, Tema önlüğü, ağaçları tanıtan afiş ve ağaç kartları gönderiliyor.

Tohumlar mart ayında saksılara ekiliyor. Sınıflara konuyor, bir yıl boyunca öğrenciler tarafından sulanan, bakımları yapılan fidanlar bir sonraki yıl kasım ayından itibaren toprakla buluşturuluyor. Bir yıla yakın süre alan proje süresince öğrenciler yaşayarak öğreniyor, doğaya, çevreye, ağaca karşı hem bilgili hem de bilinçli oluyor.

Yalova’da 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Ağaç Kardeşliği projesini uygulayan 4 ilkokul 3. Sınıf var. Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Öğrenciler heyecanla projeye katılıyorlar ve devam ettiriyorlar. Geçtiğimiz yılda başarıyla uygulamış fidanları büyülterek toprakla buluşturmuştuk. Öğretmenlerimizle birlikte çalışıyoruz. Mevlana ilkokulunda bir yandan bahçeye fidan dikerken bir yandan da 3. Sınıf öğretmeni Havva Şendil ve yavru Tema sınıfı öğretmeni Aynur Erdoğan ile birlikte öğrencilere dağıtılan saksılara fıstık çamı tohumları ektik. Okul bahçesindeki görüntü gerçekten muhteşemdi” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim  

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın  

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın