758 okuma Bu Kategoridesiniz : 05 Temmuz 2018 Perşembe 20:24

Parklara Güvenlik Kameraları Takılacak

Parklara Güvenlik Kameraları Takılacak

Yalova Belediye Meclisi, son zamanlarda ülke genelinde meydana gelen çocukların kaçırılması ve istismar haberleri üzerine kentin çeşitli noktalarında yer ala çocuk parklarında güvenliğin artırılması amacıyla çocuk parklarına kamera konularak, sistemin MOBESE ile entegre edilmesi konusunda Yalova Belediye Başkanlığı’na yetki verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

Yalova Belediye Meclisi, çocuklara yönelik son zamanlarda giderek artan şiddet ve cinsel istismar olaylarının Yalova’da  tekrar yaşanmaması adına harekete geçti. AK Partili Meclis Üyesi Fahrettin Yıldız’ın teklifi ile gündeme gelen konuda tüm meclis üyeleri hemfikir oldu ortak olarak alınan karar doğrultusunda Yalova Belediyesi’ne gerekli tedbirlerin alınması konusunda tam yetki verildi.

Yalova Belediye Meclisi Ak Parti Grup sözcüsü Kasım Avar, bu konuda yapılacak her türlü çalışmanın destekçisi olacaklarını söyledi. Avar, “Çocuk parklarına kurulması planlanan kamera sisteminin MOBESE sistemine de entegre edilerek daha etkin bir duruma getirilmesi gerekli. Biz daha şimdiden bu sistemlerin kurulması için belediyeye ne kadar bütçe gerekiyorsa, onay vereceğimizi deklare ediyoruz. Geleceğimizin teminatı, yavrularımızın korunmasını çok önemsiyoruz ” diye konuştu.

Mecliste CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik ; “Son aylarda ülke genelinde artan ve toplumsal bir yaraya dönüşen çocuklarımıza yönelik gerçekleşen cinsel istismar ve şiddet olaylarının bizleri de çok derinden üzüyor. Her ne kadar bu sorunun polisiye tedbirlerle çözülemeyeceğine inansak da bunun çözümünün toplumun bilinçlendirilmesinden geçtiğini bilsek de bu teklifi yerinde görüyoruz. Ben parklara konulacak olan kamera sistemlerinin çocuklara yönelik saldırılarla mücadeleye olumlu katkı sunacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ile gerekli görüşmelerin yapılarak mobese sistemine entegrasyon işlemleri konusunda gerekli desteği isteyeceklerini ve bunu hayata geçireceklerini iletti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın  

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın