937 okuma Bu Kategoridesiniz : 08 Ağustos 2018 Çarşamba 16:23

Bir Tunuslu Eksikti Zaten Poliklinik Bastılar

Bir Tunuslu Eksikti Zaten Poliklinik Bastılar

Sağlık çalışanlarına şiddet ve memurlara ‘benim vergimle geçiniyorsun’ tacizlerinin bitmediği ülkemizde, şimdide yabancı hastalar ayaklandı. İddiaya göre; 02.08.2018 tarihinde endoskopi olmak için Yalova Devlet Hastanesi’ne başvuruda bulunan Tunuslu A.A. (26), veri giriş personelini ingilizce bilmediği gerekçesiyle aşağıladı. 5 dil konuştuğunu ve evrensel bir dil olan ingilizceyi herkesin konuşması gerektiğini söyleyen hasta; veri giriş personelini küçümseyerek önce başhekimliğe, sonra da kocasına şikayet etti.

Endoskopi işleminin randevulu yapıldığını bilmeyen eşi D.Ç. mesai bitiminde poliklinik basarak terör estirdi. ‘Yabancı hastalarının muayene ücretleriyle maaş alıyorsunuz, eşim sizin yüzünüzden bugün endoskopi olamadı’ diyerek veri giriş personellerinin üzerine yürüyen koca, Bimer ve Cimere de şikayet başvuruları yaparak hak aradı.

İddiaya göre veri giriş personeli V.K. (33); ”Hastanemizde zaten yabancı hastalar için tercüman bulunmakta. Sıkıştığımız durumlarda onunla koordineli çalışıyoruz. Ama Tunuslu hasta, resmen ingilizce bilmediğim için beni aşağıladı ve küçümsedi. Eşinin polikliniği basmasından sonra günlerce güvenlik eşliğinde çalıştım. O gün endoskopi yapılamamasının sebebi ise; benimle yaşadığı münakaşa değil, endoskopi işleminin randevulu olarak yapılmasıdır” şeklinde açıklamada bulundu.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların gereken cezayı aldığı, ‘benim vergimle geçiniyorsun’ tacizlerinin son bulduğu, Bimer’e asılsız şikayetlerle devlet kurumlarının oyalanmadığı günler istiyoruz.

Sponsor Alanı

Etiketler: , ,

 benzer haberler

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”  

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor  

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu  

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu