1.039 okuma Bu Kategoridesiniz : 16 Ekim 2018 Salı 00:21

PS4 İçin ‘Cihaz Çökerten Mesaj’ Tehlikesi

PS4 İçin  ‘Cihaz Çökerten Mesaj’ Tehlikesi

Son iki yıldır hem iOS işletim sisteminde hemde Android işletim sisteminde sıklıkla rastladığımız ‘cihaz çökerten mesaj’ tehlikesi şimdide PlayStation platformuna geliyor.

PlayStation 4 kullanıcılarından bazıları, mesajlar bölümüne gelen birtakım mesajın sistemi zorla kapatmaya sebep olduğunu belirtti. Hatta bazı kullanıcılarda sorun daha üst düzeylerde meydana geliyor, bazı kişilerde cihaz fabrika ayarlarına döndürülmeden çözülemiyor.

Sony, PlayStation 4 ürünlerinde meydana gelen bu açık ile ilgili bir açıklama yapmadı fakat büyük ihtimalle gönderecekleri bir yazılım güncellemesi ile problemi ortadan kaldıracaktır. Ancak bu güncellemenin ne zaman geleceği belli değil, gelene kadar sisteminizi korumanız için uygulamanız gereken mesajları “özel” durumuna almak.

Ayarlar > Hesap Yönetimi > Gizlilik Ayarları > Kişisel Bilgiler ve Mesajlar yolunu takip ederek mesajları kapatabilir veya sadece arkadaşlar moduna almanız bu sorunu (eğer halen daha bu açığa düşmediyseniz) ortadan kaldıracaktır.

Gelen mesaj sisteminizi çökertip, kullanılmaz hale getirdiyse cihazınızı güvenli mod ile yeniden başlatıp mesajı silebilirsiniz.

Sponsor Alanı

Etiketler: , ,

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor