2.724 okuma Bu Kategoridesiniz : 20 Temmuz 2018 Cuma 16:47

Teknoloji İle Büyüyen Köy Elmalık

Teknoloji İle Büyüyen Köy Elmalık

Yalova Elmalık Köyü yaz aylarının gelmesi ile birlikte çocukların kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve kendilerini geliştirmeleri için köyde bulunan Elmalık Spor Kulübü Lokali’nde  ” Kodla Köyüm ” projesi kapsamında çocuklara 3D Oyun Kodlama eğitimi veriliyor. Köyde Onur Ağırman eşliğinde gerçekleşen 3D Oyun Tasarımı dersleri çocukların gerçekleştirdikleri etkinlikler ile eğlenceli geçmeye devam ediyor.

Köy Muhtarı Melih BOZ ;” Köyümüzde çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak kalması yaz tatilini bilgi ve teknoloji dolu geçirmesi ve geleceğin sektörü olan teknolojiyi daha yakından tanımaları için elimizden gelen her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz. Köyümüzde Onur AĞIRMAN hocamız ile çocuklarımız yaz aylarında kötü alışkanlıklardan uzak kalarak oyun nedir ,nasıl yapılır , mekan tasarımı gibi birçok konuda destek ve eğitim alıyor kendi tasarladıkları oyunlar ile eğlenerek günlerini dolu dolu geçirmektedir” dedi.

Eğitmen Onur Ağırman ;” Bu yıl zamanımı ayarlayarak köyümden bulduğum 10 öğrenci ile derslere başladık. Çocukların hepsinde bilgisayar yoktu ben temin ettim. Robot ve ekipmanlarını onlara ben sundum. 3 boyutlu nesne tasarımında 3D yazıcıyı bir yerden temin ederek getirdim. İlk dersimizde çocuklara kodlamanın temellerini öğreneceği konuları internet üzerinden bir siteden işledik. Daha sonra bir robot seti ile onları robot ve sensörlerle tanıştırdım. Robotlardan ses çıkardık, hareket ettirdik, engelleri görünce durdurduk. Daha önce hep oyuncaklarla oynamış olan çocuklar şimdi ise kendi oyuncaklarını programladılar. Gençlerimize robot kodlamanın ve tasarımın ileri seviyesine geçip mikrodenetleyicileri programladık. akıllı ev sistemleri, otomobil sistemleri ile ilgili projeler yapıp onların ufuklarını açmaya çalıştım. Tüm bunlardan sonra sürekli oyun oynayan zamanlarını oyuna adayan gençlere kendi oyunlarını tasarlayıp oynayabilecekleri bir programla kendi oyunlarını geliştirttim. Kendi oyunlarını tasarlarken hem düşündüler hem eğlendiler hem de paylaştılar ” dedi.

 

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor