1.062 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Ağustos 2018 Perşembe 02:33

Pusula Bırakıp İş Yerine Kurşun Yağdırdı

Pusula Bırakıp İş Yerine Kurşun Yağdırdı

Edinilen bilgilere göre 08.08.2018 ‘de Süleymanbey Mahallesi İstiklal Caddesi’ndeki bir nalbur dükkanının önüne gelen B.Y. adlı şüpheli tarafından iş yerinin camına bir pusula bırakıldı. Pusulayı bırakan şahıs sonrasında yanında getirdiği ile işletmeye ateş açtı. Saat 23.00 sıralarında gerçekleşen saldırıda B.Y ‘nin belinden çıkardığı tabanca ile 5 dakika arayla iki kez ateş etti. Kapıya astığı pusulada tehdit ve hakaret edici sözlerin yer aldığı öğrenildi.

B.Y’nin silahlı saldırısı sonucu iş yerinde maddi hasar meydana gelirken, şüpheli B.Y bölgede çöp toplama görevi yapan  bir çöp kamyonunu gasp etmeye çalıştığı sırada cadde üzerinde devriye görevi yapan Polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Olayın ardından yapılan incelemede, iş yerinin camına iki kurşun isabet ettiği belirlendi.

B.Y , Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İş yeri sahibi Abdulkadir Bozkurt, “Bana ilk komşum haber verdi. Bana söylenen bilgi tanımadığımız şahıs iş yerinin önüne gelerek  iki el ateş açmış. İlk ateşi kaldırımın karşısından açıyor beş dakika bir yere gidip geliyor, sonra tekrar iş yerinin önüne gelerek ikinci kez sıkıyor. Polis ekipleri resmi bir aracı gasp etmeye çalışırken yakalamış. Olay ile ilgili ifademiz alınmak üzere karakola gittik gece karakoldan çıkarken bize saldırmaya kalktı. Silahının ruhsatsız olduğunu öğrendik. Biz şikayetçi olmamıza rağmen şahsı salıvermişler. Şu an can güvenliğimiz yok. Yine böyle bir şey yapar mı bilmiyoruz” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını