601 okuma Bu Kategoridesiniz : 15 Nisan 2018 Pazar 23:17

Yalova Sokaklarında Nefes Kesen Operasyon

Yalova Sokaklarında Nefes Kesen Operasyon

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde silah zoruyla bir aracı gasp eden 2 cezaevi firarisi,yapılan ihbar üzerine polis ve jandarmayı peşine taktı.

Alınan ihbar üzerine kontrol noktası kuran polis ve jandarma ekiplerinin ’Dur’ ihtarına uymayan firariler, uzun süren kovalamacanın ardından gasp ettikleri aracın kaza yapması sonucunda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, cinayet suçundan hükümlü oldukları iddia edilen E.G (29) ve B.Ç (26), bir süre önce cezaevinden firar etti. Edinilen bilgiye göre şahıslar Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bir şahsa ait 34 BN 394 plakalı aracı silah zoru ile gasp etti. Olayın ardından Yalova merkezde tertibat alan Yalova Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kurdukları kontrol noktasında dur ihtarına uymayan şahıslar,kontrol noktasından kaçarak önce Yalova’nın Termal İlçesi’ne oradan da Çınarcık ilçesine doğru kaçtı. Kaçan aracı jandarma ve polise ait onlarca araç kovaladı.Uzun süren kovalamacanın ardından son olarak Yalova istikametine dönen şahıslar, Şehit Ömer Faydalı Bulvarı’nda aşırı hız yaptıklarından aracın kontrolünü kaybederek duvara çarptı. Şüpheli şahıslar kaza sonrasında aracı terk edip koşarak kaçmaya başlayan şahıslar, polis ekipleri tarafından kısa süre sonra yakalandı. Şahısların üzerinden gasp olayında kullanılan 1 adet silah ile 1 adet bıçak çıktı.

Şahıslar önce sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Yalova Devlet Hastanesi’ne ardından da sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olay Yeri İnceleme ekipleri ise gasp edilen araçta parmak izi tespiti gerçekleştirdi. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi