Reklam Alanları
featured
  1. Haberler
  2. Yalova
  3. BAZI ŞEYLER RAYDAN ÇIKMIŞ !

BAZI ŞEYLER RAYDAN ÇIKMIŞ !

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi olarak henüz kesin borç miktarı açıklanmayan ve gayri resmi kaynaklardan alınan bilgiye göre kooperatifin 3.5- 4 milyonluk borcu bulunuyor. Yasalar gereği bu borçlarında üyeler tarafından ve ölmüş olan kooperatif ortaklarının ise varisleri tarafından ödenmesi gerekiyor.
Uzun zamandan beri Kongresini yapamayan ve kongrelerinde olaylar yaşanan Yalova Seyahat’e atanan kayyum heyetinin başkanı Kenan Engin, açıklama yaparak Yalova Seyahati çağa uygun taşımacılık yapan bir kuruluş hale getirileceğini söyledi.

Resmi olarak henüz kesin borç miktarı açıklanmayan ve gayri resmi kaynaklardan alınan bilgiye göre kooperatifin 3.5- 4 milyonluk borcu bulunuyor. Yasalar gereği bu borçlarında üyeler tarafından ve ölmüş olan kooperatif ortaklarının ise varisleri tarafından ödenmesi gerekiyor.

ATANMAM SÜRPRİZ OLDU

BAZI ŞEYLER RAYDAN ÇIKMIŞ !

Kayyum heyetinin başkanı Kenan Engin “Biz kayyum heyeti olarak Yalova Seyahatte kimsenin canını yakmak için gelmedik. Cezalara değil affa geldik. Yalova Seyahat’in kısa büyük seyahat firmalarının hizmet kalitesini yakalayacak. Yalova Seyahat’in bu duruma gelmesinin temelinde kötü bir yönetimin yattığına inanıyorum.Yalova Seyahat’e kayyum olarak atanmamız sürpriz oldu. Benim böyle bir beklentim de yoktu. Yalova Seyahat’le de bir bağım yok. Müfettiş raporlarına dayanarak Yalova Seyahat’e kayyum atanmasına karar verildi. Bize bu görev tevdi edildi. 22 Ekim’de kongre yapılması gerekiyordu o iptal edildi. Yalova Seyahat’le ilgili bu süreç biraz uzun olabilir. Çünkü Yalova Seyahat küçük bir firma değil. Bugüne kadar görev yapmış tüm yönetici arkadaşlara teşekkür ederek kayyum heyeti olarak görevi devraldık.

BORÇLAR ÖDENECEK

Bundan sonra Yalova Seyahat düzelene, borçlar ödenene kadar çalışacağız. Hesap uzmanlarımız, avukatlarımız kooperatifin tüm hesaplarını inceleyecekler. Yalova Seyahat’in avantajı kayyum heyetinin başına Yalova’yı ve Yalova Seyahat’i iyi tanıyan birisinin atanmasıdır. Ben burada ki işleyişi iyi biliyorum. Burasının bir memur mantığıyla değil bir işletmeci mantığı ile gözden geçirilmesi lazım. Burasının yeniden kurumsallaşmasını sağlamak için iyi bir işletmecinin heyetin başına geçirilmesi mantıklı bir yaklaşım oldu.

Biz kayyum heyeti olarak Yalova Seyahatte kimsenin canını yakmak için gelmedik. Cezalara değil affa geldik. Biz herkesin hakkının korunması, iyi bir ortam oluşması, Yalova Seyahat’in bütün haklarının, bütün mal varlıklarının korunması, borçlarının ödenmesi, üyelerin üyeliklerinin sabitleştirilmesi amacıyla bu göreve geldik. Elbette ki bu süreçte geriye dönük borçlar ve ödemeler çıkabilir. Bu sonuçta Yalova Seyahat üyelerinin borcudur. Bunlarla ilgili de yapılandırmalara gidilecek. Ben Yalova Seyahat gibi güçlü bir kooperatife baktığımda bu hale gelinmenin tek sebebinin kötü bir yönetim olduğunu görüyorum. 300 üyesi olan bir kurumun böyle büyük zarar etmesi bana göre mümkün değildir.

BAZI ŞEYLER RAYDAN ÇIKMIŞ !

Burada bazı şeyler rayından çıkmış şimdi biz her şeyi tekrar rayına oturtacak ve Yalova’nın önemli firmalarından birisi olan Yalova Seyahat’i yeniden üyelerine teslim edeceğiz”.
Yalova Seyahat’in yapılacak düzenlemelerle ülkenin büyük seyahat firmalarının hizmet kalitesini yakalayacak. Önümüzdeki günlerde bakanlık Yalova Seyahat için bir şartname gönderecek. Bence bu şartname ile çok şey değişecek ve yenilenecek. Dolayısıyla da modern bir seyahat firması ortaya çıkacak. İnsanlar mecbur kalıp binmeyecek Yalova Seyahat firmasının otobüslerine. Büyük seyahat firmaları nasıl bir kalitede hizmet sunuyorsa Yalova Seyahat’te bu kaliteyi yakalayacak. Dolayısıyla Yalova Seyahat firması ve üyeleri de para kazanacaklar. Çok değil 1 sene sonra Yalova Seyahat artık kendi ayakları üzerinde duran bir firma haline gelecek. Biz sistemi oturtacak ve Yalova Seyahat’i eski güzel günlerine taşıyacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAZI ŞEYLER RAYDAN ÇIKMIŞ !
Yorum Yap

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliği başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yalova Güncel Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!
Bizi Takip Edin