featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Becan , CHP Ekonomi Masası Üyeliğine Atandı

Becan , CHP Ekonomi Masası Üyeliğine Atandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ekonomi alanında uzman MYK üyeleri ile milletvekillerinden oluşan CHP Ekonomi Masası’nda görevlendirildi. Geçtiğimiz 5 yıl boyunca aktif çalışan Ekonomi Masası’nı önümüzdeki dönemde de yoğun bir tempo bekliyor.

BECAN’A KRİTİK GÖREV
Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin yakıcı ekonomik sorunlarını ele alarak çözüm odaklı politikalar geliştirmek üzere 13 Ağustos 2018’de kurduğu Ekonomi Masasını yeni dönemde de devam ettiriyor. Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın imzasıyla yapılan açıklamada son beş yılda 44 ilde saha çalışması yapıldığı, ekonomide yaşanan buhranın yerinde incelendiği ve düzenlenen ekonomi zirveleri, forumları, toplantıları aracılığıyla çözüm önerilerinin kamuoyuyla paylaşıldığı belirtildi.

Öztrak’ın koordinasyonunda 4 Genel Başkan Yardımcısı ve 12 Milletvekilinden oluşacak Ekonomi Masası’nın yeni üyeleri arasında 2013-2023 yılları arasında Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan da yer aldı. CHP Ekonomi Masası 28. Dönemde de sanayici, esnaf ve çiftçi başta olmak üzere ekonomide ortaya çıkan vahim tabloyu bütün boyutlarıyla incelemek ve rasyonel çözüm önerileri sunmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafında yoğun mesai harcayacak.

Becan , CHP Ekonomi Masası Üyeliğine Atandı

“EKONOMİ RAKAMLARDAN İBARET DEĞİL”
CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun oluruyla birlikte Ekonomi Masası Üyeliği görevine atanmasının ardından yaptığı açıklamada, mevcut ekonomik sorunlarının çözümünde daha etkili ve adil politikaların hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Ekonominin sadece rakamlardan ibaret olmadığını, vatandaşların yaşam standartlarını ve refahını doğrudan etkilediğini belirten Becan, CHP’nin ekonomi politikalarının, toplumun geniş kesimlerini kapsayan ve adil bir gelir dağılımını hedefleyen bir yaklaşımı yansıttığını ifade etti.

“KAPSAMLI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNACAĞIZ”
CHP’li Becan, küresel pandemi sürecinin yanı sıra iktidarın son beş yılda gerçeklerden uzak irrasyonel politikalarının sonucu olarak enflasyonun patladığını, işsizliğin arttığını ve döviz kurlarındaki dalgalanmaların kontrolden çıktığını vurgulayarak ülkenin siyasi ve ekonomik bakımdan tam bir buhran içinde olduğunu kaydetti. Becan yaptığı açıklamada, CHP Ekonomi Masası’nın en önemli ve acil görevinin Türkiye’yi istikrarsızlık girdabına sürükleyen sürdürülebilir ve gerçekçi olmayan politikalar yerine sorunların çözümüne odaklanan kapsamlı bir perspektifi milletin takdirine sunmak olduğunu söyledi.

“ÖNCELİĞİMİZ MİLLETİMİZ”
CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan şunları söyledi: “Önceliğimiz milletimiz. Özellikle gelir adaletsizliği, işsizlikle mücadele, sürdürülebilir kalkınma ve yatırım teşvikleri gibi konular üzerinde duracağız. Türk ekonomisinin daha istikrarlı ve kalkınmış bir hale gelmesi için alternatif yaklaşımlar sunma yolunda kararlı adımlar atarak, milletimize çıkış yolunu göstereceğiz. Yapacağımız çalışmalarda vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeye odaklanacak, refah seviyesini ülke genelinde artırarak, sürdürülebilir bir büyüme sağlayacak politikaları hazırlayacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Becan , CHP Ekonomi Masası Üyeliğine Atandı
Yorum Yap

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliği başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yalova Güncel Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!
Bizi Takip Edin