featured

Belgesi İle İspat Etmeye Davet Ediyorum

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yalova Belediye meclisi üyesi ve Yaski birlik başkanı Ahmet Özsümer, Güneyköy’deki bir maden ocağına moloz dökülmesi ile ilgili süre gelen karşılıklı açıklamalarda kendisini eleştiren Yalova Belediye başkanı Vefa Salman’a yazılı cevap verdi.

Özsümer açıklamasında “Sayın Vefa Salman açıklama yapmış, yapmak için yapılmış bir açıklama. Yine üstü kapalı çıkar ilişkisi ithamlarında bulunmuş. Kendisini özellikle bu konuda ispata davet ediyorum.

Ayrıca ben çöp dökülecek diye bir ifade kullanmadım, demekki iyi okumamış yada danışmanlarının işaretlediği yerleri okuyor. Geçen yıl Hacımehmet köyünde oynanan film oynanıyor. Yerin sahibi belli, kiracısı belli sana ne oluyorda yazışma yapmak için yetki istiyorsun. O çöpe de yer aradıklarını inkar ederler yakında.

Belgesi İle İspat Etmeye Davet Ediyorum

Sayın Vefa Salman’ın imar komisyon Başkan’ına sahip çıkması da güvenmemekte ne kadar haklı olduğumun Meclis içindeki ilişkilerin boyutunu ortaya koyuyor.

Güneyköyü benim köyümdür şemsiye olarak kullanmam, ön plana çıkma kompleksim hiç olmadı, onuda en iyi Vefa Salman bilir.
Dikkat et Yalova önümüzdeki ay revizyon adıyla masum vatandaşlarımızın talepleri arasına serpiştirilmiş rant guruplarına verilen sözler yerine getirilmeye çalışılacak, 2 yıldır vatandaş taleplerinin biriktirilme sebebi de budur.

Unutma Yalova revizyon bir kentin geleceğini planlamaktır, oysa burada amaçlanan birilerinin malına mal katma çabasıdır. Sayın Vefa Salman yaptığı açıklama ile emrinde olanlara nasıl sahip çıktığını göstermiştir” ifadelerinde bulundu.

AHMET ÖZSÜMER KONUYU ÇARPITMA
“İntikam duygusu ile hareket etmek doğru değil”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Güneyköy’deki hafriyat alanı ile ilgili olarak AK Partili belediye meclis üyesi Ahmet Özsümer’in, “Konuyu hukuka taşırım” sözlerine cevap verdi. Salman, Özsümer’in geçmişte yaşananlarla ilgili intikam duygularıyla hareket ettiğini dile getirerek, “Kamuoyunu çarpıtma” dedi.

Ahmet Özsümer’in geçmişe dayalı intikam duyguları ile hareket ettiğini de dile getiren Salman konuşmasını şu sözlerle tamamladı, “Hafriyat döküm alanı Yalova’da ciddi bir sorundur. İnşaat sektörü devam edecektir. Bu hafriyat bir yere dökülmelidir. Kötü örnek, örnek değildir. Elimizdeki imkanı en doğru biçimde, en gerçekçi yaklaşımla kullanmak zorundayız.

Ahmet Özsümer’in bu konuda çok uçta tepki gösterdiğini düşünüyorum. Aslında işin gerçeğini o da biliyor. Orası sanki çöplüğe dönüştürülecekmiş, çöplük olacakmış gibi bir algısı oluşturmaya çalışıyor. Orasının kendi köyü olduğu şemsiyesinin altına sığınmaya çalışıyor ama bu doğru değil.

Yalova’nın çöp dökme alanı bellidir. Birinci lot dolmak üzeredir. 2. lotun ihalesi yapılmıştır. Çöpü başka yere de dökemezsiniz. Ama kendi dönemlerindeki bazı hata ve eksiklikleri bu arkadaşlarımız ne yazık ki unutmuş durumda. Hafriyat dökülecek olan alanla ilgili şu anda her hangi bir fikir yürütmek, şu yapılıyor demek doğru değildir. Bu uzun bir süreç. Şu anda sadece gerekli izinlerin ve görüşmelerin yapılması için belediye meclisi riyaset makamına yetki vermiştir.

Orman Müdürlüğü ile görüşülecek. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile görüşülecek. Bunlardan olur alındıktan sonra tekrar Belediye Meclisi’ne gelip bu işin belediye tarafından mı yoksa özel bir firma tarafından mı yapılacağına meclis karar verecek. Ahmet Özsümer’e hafriyat alanına çöp dökülmesinin mümkün olamayacağını hatırlatmak isterim. Bunu kendisi benden çok daha iyi biliyor. Ama geçmişten kalan bir takım hesaplaşmalarla Kendi içlerindeki pazarlıklarla bunu yeni bir şeymiş gibi gündeme sokup ısıtmak da son derece yanlıştır. Kamuoyunu çarpıtmaktır. Siyasi yol arkadaşlıkları birliktelikleri olan insanlar yönelik, ‘Ben ona güvenmiyorum’ yönündeki açıklamaları doğru bulmuyorum. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Aynı grup toplantısında aynı siyasi partide siyaset yapacaksınız, imar konusunda eğitim almış ve İmar Komisyon Başkanlığı yapan bir insana güvenmiyorsanız bu konuyu kendi içinizde tartışıp değerlendirmeniz daha doğrudur. Bunu basın kanalıyla konuşmak kamuoyunun kafasını karıştırmaktan başka bir şey değildir.

Bu kenti yöneten her yöneticinin görevidir. Sadece Belediye başkanının görevi değil. Sonuçta burada 31 meclis üyesi var. Onlarda sağduyulu, akıllı, mantıklı olmak zorunda. Sorunun parçası değil, çözümün bir parçası olmak durumundalar. Ama kafasının arkasında başka amaçlar olanlar için bu geçerli değil. Yalova adına hata yapmamak benim birinci görevim. Açık ve net söyleyeyim.

Ben Yalova için ne yapıyorsam aşk ile yapıyorum. Yanlışım varsa konu zaten belediye meclisine geliyor meclis benim hatamı düzeltsin. Ben bundan büyük onur duyarım. Yeter ki bu kent zarar görmesin.

Alıntı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Belgesi İle İspat Etmeye Davet Ediyorum

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliği başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yalova Güncel Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!
Bizi Takip Edin