featured

Yalova Belediyesi Adli Süreç Başlatıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’ a, 2014 Haziran ayında “Vefa abi, işime, gücüme ve hayatıma bir çeki düzen vermek için benimle ilgili bir tasarrufun olacak mı? Yeni dönemde, meclis üyesi olarak mı devam edeceğim, yoksa bir görevim olacak mı? CİDDİ SIKINTI İÇERİSİNDEYİM…” diyerek beklentisini dile getiren, sonrasında tutarsız ve güvenilmez davranışlarından ötürü; riyaset tarafından, talep ettiği Başkan Yardımcılığı görevine layık görülmeyen, Belediye Meclis üyesi Ahmet Yavuz’un sürdürdüğü asılsız suçlamalarına cevap verme zarureti doğmuştur.

Başkan Yardımcısı olamayınca, sanki usulsüzlükler varmış iddiasıyla yapılan suçlamalar; 2014 mali yılı denetim raporunu kapsamaktadır. Laf ebeliği yapan zatın bahsettiği üzere, 17 Nisan 2014 tarihinde satışı yapılan arsa, Belediye şirketlerine aittir. Söz konusu arsanın satış işlemi, bir önceki şirket yönetimi tarafından gerçekleştirilmiştir. Şirketlerin tarafımıza yönetim devir işlemleri, 1 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olup, dolayısıyla bahse konu arsanın satışı ile yönetimimizin bir alakası yoktur. Belediyemize ait olan arsaların satışları ise, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirlenen rayiç bedel üzerinden; Belediye Meclis kararı alınarak, açık ihale usulü ile gerçekleştirilmektedir.
Yine bir başka iddiasında, bir çınar ağacı fidanı için 100 TL ödendiğini belirttiği açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu işin gerçek tanımı “5 metre boyundaki 3000 adet çınar ağacının teminini, nakliyesini, gerekli yer hazırlıklarının yapılarak dikiminin sağlanmasını, bir sene boyunca bakım hizmetlerini ve doğa şartları nedeniyle zarar görmesi muhtemel çınar ağaçlarının garanti çerçevesinde değiştirilmesini kapsamaktadır.”
Yönetimimiz döneminde yapılan tüm ihaleler ve alımlar, kanunlara ve mevzuatlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan tüm ihaleler, kamera kaydı altında olup; tüm ihale süreçleri, Devletin resmi denetçileri tarafından incelenmiştir. Görev süremiz içerisinde gerçekleşen tüm alımlarda ve ihalelerde hiçbir olumsuzluğa rastlanmadığı, yapılan incelemeler sonucunda; denetim raporlarıyla, resmi olarak kurumumuza iletilmiştir.

Ayrıca, 2013 yılındaki personel sayısı ile 2015 yılının personel sayısını kıyaslama cehaletinde bulunan zat, Yalova’daki nüfus artışını ve buna bağlı olarak, Yalova’nın büyüme ve genişleme gerçeğini görmezden gelerek, personel artışını gündeme getirmiştir. Daha iyi yaşanılabilir bir Yalova için, temizlik işlerinde, park bahçelerde, fen işlerinde, su ve kanalizasyonda ve veterinerlik hizmetlerinde; halkımızın taleplerinin ivedilikle sonuçlandırılabilmesi için, personel sayısında artan ihtiyaca paralel olarak artışa gidilmiştir. Bu sayede verilen hizmetin kalitesi buna bağlı olarak artmış ve hizmetin vatandaşa ulaşma süresi kısalmıştır.

Yalova Belediyesi Adli Süreç Başlatıyor

Beklentileri karşılanmayınca, kamunun menfaatini koruma kisvesi altında, kamuoyunu yanıltma gayreti içerisindeki zatı, kamuoyunun takdirine bırakır; ayrıca kendisi ile ilgili yasal süreci başlattığımızı belirtmek isteriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yalova Belediyesi Adli Süreç Başlatıyor

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliği başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yalova Güncel Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!
Bizi Takip Edin