featured
  1. Haberler
  2. Sağlık
  3. YALOVA’NIN BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABERİ BECAN DUYURDU

YALOVA’NIN BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABERİ BECAN DUYURDU

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afiliasyon protokolü bilmecesi sonunda çözüldü. İki yıldan fazla süredir imzalanmayan protokol için güzel haberi CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret eden Becan, protokolün yakın zamanda imzalanacağını açıkladı.

7 Temmuz’da yaptığı açıklamayla sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve Yalovalılara daha iyi bir sağlık altyapısı sunmak amacıyla kurulan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapacak uzman kadroların afiliasyon protokolü imzalanmadığı için atıl durumda bırakılmasının telafi edilemez boyutta halk sağlığı sorunu oluşturduğuna dikkati çeken CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Tabelası asılan ancak afiliasyon protokolü henüz imzalanmadığı için tam anlamıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüne kavuşamayan hastane için destek talebinde bulunan Becan, Bakan Koca’dan protokolün yakın zamanda imzalanacağı sözünü aldığını açıkladı.

“ARTIK ADIM ATILSIN”
Görüşmede 400 yatak kapasiteli hastanenin Yalovalıların sağlık hizmetine erişimini iyileştireceğine ve bölgedeki sağlık kurumlarının gelişimine katkıda bulunacağına vurgu yaptığını belirten CHP Milletvekili Becan, bir türlü imzalanmayan Afiliasyon Protokolü nedeniyle Yalova halkının büyük mağduriyet yaşadığını söyledi. Yalovalıların yaklaşık iki buçuk yıldır bu protokolün imzalanmasını beklediklerini ancak sürecin uzaması nedeniyle mağdur olduklarını Bakan Koca’ya aktaran Becan, “Yalova kamuoyu sorunun acil bir şekilde çözülmesi için ‘artık bir adım atılsın’ talep ediyor” dedi.

YALOVA’NIN BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABERİ BECAN DUYURDU

PROTOKOL İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan’ın hastanenin mevcut durumu ile ilgili hazırladığı Bilgi Notunu alan Bakan Koca, Yalova halkının yıllardır beklediği müjdeli haberi vererek protokolün yakın zamanda imzalanacağını açıkladı.

YALOVA KAZANACAK
Bu gelişmeyle birlikte yaşanan sorunların çözüme kavuşacağını, Yalova halkının da daha geniş kapsamlı sağlık hizmetlerine erişebileceğini belirten CHP’li Becan, “Hastanenin altyapısının güçlendirilmesi ve modern tıbbi cihazlarla donatılmasıyla birlikte, Yalova’da doktor ve uzmanların sayısı artacak, bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesi yükselecektir” dedi.

BAKAN KOCA TALİMAT VERDİ
CHP’li Becan, Bakan Koca’yı ziyareti esnasında yeni Hastanenin otopark sorununu da gündeme getirdi. Bölge halkına uzun yıllar hizmet edecek güzel bir eseri Yalova’ya kazandırdıkları için başta Bakan Koca olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade eden CHP’li Becan, “Böylesine önemli bir yatırım kapsamında hastanemizde kapalı otopark düşünülmeyişi büyük bir eksikliktir. Mevcut 2 bin araçlık otopark, yaklaşık 3 bin kişinin görev yaptığı hastanemizin kendi ihtiyacını bile karşılamaya yetmiyor. Vaziyet buyken hem Yalova içinden hem de çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımız can derdinin yanı sıra park yeri arama derdi yaşıyor. Bu sorunun giderilmesi talebini de yine Yalova halkı adına sayın Bakana ilettim. Kendisi de mevcut otoparkın yetersiz kaldığını kabul etti. Açık otopark alanına bir kapalı otopark yapılıp yapılamayacağının tespit edilmesi için talimat verdi. Mevcut otopark alanına ya yeni bir kapalı otopark yapılacak ya da otopark alanı genişletilecek” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YALOVA’NIN BEKLEDİĞİ MÜJDELİ HABERİ BECAN DUYURDU

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliği başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yalova Güncel Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!
Bizi Takip Edin